Jõustav vaimustav hingamine

Eks igasugune hingamine ole juba iseeneslikult jõustav tegevus. Ilma hingamiseta ei oleks meil kellelgi “hinge sees”. 

Maailmas on loodud lugematul hulgal hingamispraktikaid. Nendest on kirjutatud raamatuid, neid antakse edasi põlvest põlve ja uusi, tänapäevaseid tehnikaid luuakse ka aina juurde.

Minu jaoks on hingamine alati olnud väga loomulik ja samas vaimne tegevus – ma ei ole kunagi tundnud erilist tungi mediteerida või oma hingamist kuidagi suunata või treenida. Energiatreenerina olen õppinud küll kuhjaga hingamistehnikaid, mis paari minutiga kehale ja meelele erinevat mõju avaldavad, kuid enamasti olen lasknud oma kehal ise hingata, mida ta ju niikuinii ööl ja päeval sundimatult teeb.

Ühel päeval juhtus aga minuga kummaline lugu. Olin Saksamaal SoulBodyFusion® õpetajakoolitusel. Selgituseks nii palju, et see on keha ja hinge ühendamise meetod, mille on loonud kaasaegne šamaanitarist maailmarändur, ameeriklanna Jonette Crowley. Ta käib eri paigus ringi – kõikvõimalikes koobastes ja mäetippudel – ning kogub enda kehasse energeetilisi koode, mis väepaikades tema jaoks ja kaasa seikleva grupi toel avanevad. Seejärel tuleb ta tagasi inimeste sekka ja jagab saadud koode teistelegi, tehes koolitustel initsiatsioone ja kanaldades kosmilist olendit nimega MARK. Eesti keeles on ilmunud J. Crowley raamat “Keha ja hing kui tervik” (Pegasus, 2014), mis SBFi kui meetodit ja selle saamislugu tutvustab ning ka praktiseerima juhendab. (Teistega töötamise litsentsi saab küll vaid praktiku koolitust läbides.) Lühidalt öeldes on SoulBodyFusioni abil võimalik taotluse abil oma hing/vaim täielikult kehasse tuua. Inimene arvab valdavalt, et ta on tervik, kuid saades teistsuguse energeetilise kogemuse, arvamus kindlasti muutub. Koodid, mis muudavad inimese DNA oma peenemate energiate ankurdamise jaoks vastuvõtlikuks, pärinevad iidse jumalanna Ashtatara käest. 

Niisiis olin koolitusel, kus midagi väga uut ja ootamatut ma ei oodanud. Mul on olemas üsna mitmekülgne kogemus oma perefirma KehaMeeleKool/Kasulik Koolitus tegevustes, olen sertifitseeritud SoulBodyFusion’i praktik ja pika staažiga auramediaator, tegelen valguslambiteraapiaga, juhendan juba aastaid energiatreeninguid ja annan koolitusi. Ühesõnaga arvasin, et saan olla rahulikult üllatamatu. Korraga võttis Jonette välja hiljuti leitud muinasaegse kivi, millele oli joonistatud pilte ja märke ja mis kannab endas arengukoode, mille inimesed peavad seekord ise avama. Jonette andis kivi käest kätte, et leida isik, kes reageeriks kivi energiale, s.t kes oleks võimeline koodi lahti tegema. Äkitselt läks üks kivi hoidev naine näost tulipunaseks ja hakkas tegema kivikirjade kohal sõrmedega huvitavaid liigutusi.

Jätan juhtunu kirjelduse veidikeseks pooleli ja pöördun oma kogemuse jagamiseks veidi ajas tagasi. Tänasel päeval ei ole ammu enam imelik rääkida energeetilistest ja süvavaimsetest fenomenidest. Pea kõigil inimestel on juba olemas isiklikud läbi- ja üleelamised, mida nad ei oska sõnastada ega analüüsida – müstilised, paranormaalsed või kuidas neid iganes nimetatakse. Minu enda kõige toredamaks “juhtumiks” pean kehavälist kogemust. Tean ka nüüd täpselt, kuidas tulen astraaltasandilt tagasi kehasse, kuhu täpsemalt ja mil viisil see sünnib. Tookord oma kehasse tagasi sisenedes tajusin konkreetselt, et pööran ennast tagurpidi olekust silmade taha ning hakkan uuesti otse “välja vaatama”. Igapäevaelu taustal see tunnetus aga kadus. 

Meelde tuli keha sees olemine jälle siis, kui kirjeldatud koolitusel koodikiviga edasi asjatasime. Minu energia pöördus sügavale maa sisse ning hakkasin natuke hiljem selgelt tajuma, kuidas mu identiteet muutus kehast ja isikust vaimuks. Vaimuks, kes käibki kehast sisse ja välja ning on surematu, nagu räägitakse. Ma ei kogunud enam “oma vaimuenergiat kokku”, vaid olin ise vaimuenergia, kes kehasse tuli ja kehas oli. Sain korraga füüsiliselt aru, et mina olen see, kes vaatab oma silmadest, n-ö läbi silmade või silmade kaudu, mitte pelgalt füüsiliste silmade abil. Soovisin südamest, et see tunne püsivalt nii jääks. Teadsin samas, et minu identiteedi teisenemine oli seotud muinaskivist saadud koodidega.

Jonette kanaldas, et inimkond ei ole veel valmis kõiki kivis sisalduvaid koode avama, aga esimene kiht on avanenud. “Kuidas ma saaksin saadud koodi teistele jagada?”, küsisin endalt. “Tee vaimustavat hingamist”, tuli mõttele vastus. “Vaimustav hingamine kõlab hästi”, arutlesin edasi, sest eesti keeles on sellised ilusad sõnad olemas nagu “hingestama” ja “vaimustuma” ja need on ka emotsionaalselt meeldivad kuulda. 

Vaimustav hingamine on siiani olnud minu jaoks kõige jõustavam praktika, mida olen kunagi proovinud. Sellest tekib kirjeldamatu sisemine jõud ja rahu. Ma tunnen, kuidas mu vaim on püsivalt liidripositsioonil, kuidas minu elektromagnetväli tasakaalustub pidevalt, keha terveneb – mitte et ma haige oleks, aga kõik eelnev, mida olen enda heaks teinud, ei ole andnud sama tulemust. Ma ei saa 100% lubada, et sama juhtub kõigi inimestega, kes ei ole nii ekstreemsel määral oma energiaid uuendanud, kuid ma väga loodan, et vaimustav hingamine hakkab jõustama paljusid. Palun proovige! Olen ka tänulik igasuguse tagasiside eest.

Vaimustav hingamine ei vaja erilist ettevalmistust, hingata saab igal pool ja igal ajal, tuleb vaid esitada taotlus “vaimustavaks hingamiseks” ning tunnetada, mis juhtub. Kehaline sisemine kindlusetunne peaks olema tuntav üsna ruttu. Autoroolis praktiseerimine on küsitav, aga ega vaim pole rumal: ta teab täpselt, millises kohas ja millal on inimese jaoks kõige soodsam ajastus. Suurem “vaimustumine” võib toimuda ka magamise ajal või söögilauas. Tähtis on, et inimene seda siiralt soovib ning ei ole enam nõus millegi muu kui ainult ülima võimaliku sagedusega. Hea on veel see, et vaimustavat hingamist saab inimene ainult vabatahtlikult ise teha, keegi ei saa talle seda “peale panna”, “sisse suruda” ega muul viisil väljastpoolt tekitada. Oma koolitustel aitan hoida energiavälja, mis vaimustumist toetab, kuid iga inimese vaimul on järgimiseks isiklik plaan.

Saime õpetajakoolitusel teada ka olukorrast, et on kosmilisi jõude, kes soovivad rohkem inimesi aidata, aga nad “ei ulatu”. Identiteedikriisis inimesed samastuvad kõige muu kui oma vaimuga – kehaga, emotsioonidega, isiku või mõttemeelega. Nad on justkui vaimselt “kodust ära”. Nende olemus ja energia ei ole universumis nähtav – ei ole piisavalt kõrgel sagedusel. Oma sisemist tühjusetunnet kiputakse kompenseerima mitte ajatute ja sisuliste, vaid ajaliste ja vormiliste vahenditega. Mis saab aga olla parem viis enese õnnestamiseks kui oma vaimu valimine kõige kõrgemaks otsustavaks ja täidesaatvaks “organiks”?

Festivalidel ja muudel üritustel inimestele SoulBodyFusion’i seansse tehes näen ja kuulen väga häid reaktsioone. Huvitav on, et DNA koodimuutus vaimuenergia koondamiseks kehas juhtub nii kiiresti, minutitega. Elektromagnetvälja kaudu resonantselt leviv oma hinge/vaimuga häälestumine on loomulik nagu hingamine. Mulle on ka öeldud – kõik räägivad sellest! Nn spirituaalsel tasandil inimeste jaoks on keha ja vaimu ühendamise etapp ammu tabelis kohal number 1. Rääkimine on hea, tegemine veel parem. Aga kuidas – vat see on küsimus…

Vaimustav hingamine algab seal, kus inimene parasjagu on. Isegi kui isik ei ole oma vaimuenergiat eelnevalt kokku kogunud, auratransformeerunud, koode avanud, taasühendavat tervendust teinud ega muul moel endaga süvendatult tegelenud – siiski puudutab vaimustav hingamine temas seda punkti, mida kutsutakse hingeks. Hing on vaimu osa, nagu piisake vett on ookeani osa. Ja killukese hinge oleme kõik oma kehasse kaasa võtnud. Identiteedi muutumine vaimuks peaks olema tunnetatav kehaliselt, soovitavalt silmade kaudu, muidu võib see jääda meele kujutluseks. 

Hingele tähelepanu andes ja teda enese sees esikohale seades hakkab toimuma ka suurem häälestumine universumi lainele. “Ja mis on sellest kõigest kasu?”, küsib kindlasti nii mõnigi maisusele orienteeritud skeptik. Tahaks sel juhul vastata, et elame-näeme – mina igatahes eelistan olla “kodus”. Mulle meeldib väga Ema Teresa ütlus: “Kui tahad muuta maailma, siis mine koju ja armasta oma peret.” Iseenda leidmine ja armastamine ei tee ka paha!