TIENS preparaadid

ANTILIPIIDNE TEE

Korporatsioon TIENS antilipiidne tee ühendab õnnestunult sajanditevanuse Hiina teejoomiskultuuri ja kaasaegsed saavutused fütoteraapia ja toitumise alal.
Peamised komponendid:
6 liiki rohelist teed – 17%
kassiaseemned – 17%
paljuõielise kirburohu juur – 17%
viielehelise hüposteemia (Gynostemma pentofüllium) lehed – 26%
lootoselehed – 26%

Tänapäeval on teadlased hakanud täpsemalt uurima rohelise tee mõju ja on avastanud hulgaliselt väga erinevaid koostisosi, mistõttu antud jook on inimese organismile väga kasulik. Lisaks sellele, et roheline tee sisaldab tugevaid antioksüdante, eraldati sellest eriline koostisosa, mida siiani ei teatud. Nimetatud koostisosa mõjul hävivad kasvajarakud, justkui programmeerides vähirakud enesehävitamisele. Kuni selle avastuseni oli teada, et roheline tee võib olla efektiivseks vahendiks maovähi profülaktikas.
Hüposteemia saponiinid (mitte vähem kui 8,5mg 100g tees) koos teiste komponentidega soodustavad vereseerumi kolesteroolitaseme alandamist ja selle väljaviimist organismist.

Toime kolmes suunas:
– puhastab veresooni
– puhastab rakke
– puhastab soolestikku

Toote põhilised iseärasused:
– Hiinas nimetatakse teed “veresoonte puhastajaks”, kuna see on suurepärane looduslik vahend südameveresoonkonna haiguste profülaktikaks ja raviks (rasketel juhtudel koos teiste ravimitega) selliste diagnooside puhul nagu ateroskleroos (arterite skleroos), pärgarterite skleroos, hüpertoonia, südame isheemiatõbi jt.
– Mõjub organismile toniseerivalt, aktiveerib seedimist ja rasvade ainevahetust, viib välja kolesterooli veresoonte seintest. Kasutada kehakaalu alandavates programmides ainevahetuse parandamiseks.
– Parandab mao-seedetrakti, põrna ja maksa funktsioone. Vajalik tarbida kroonilise kõhukinnisuse korral. Kasutatakse profülaktilise ja täiendava vahendina maksatsirroosi ja sooltevähi, samuti mao, eesnäärme, lümfisüsteemi ja naha onkoloogiliste haiguste puhul.
– Parandab nägemist ja und, alandab närvipingeid stressi korral, suure vaimse ja füüsilise koormuse ajal. Värskendab pead ja annab jõudu kroonilise väsimuse korral.
– Alandab efektiivselt palavikku viirusliku gripi ja angiini kõrge temperatuuri puhul.
– Tõhus antioksüdant, viib organismist välja toksilised ühendid, aitab toidumürgituse ning teiste mürgistuste korral, sh võtab kiirelt ära pohmelli nähud. Kasutatakse detoksperioodil alkoholismi ja narkomaania ravis.
– Kasutada ökoloogiliselt ebatervislikes tingimustes töötamise ja elamise korral.

Vastunäidustused: Ei soovitata alla 12aastastele lastele, rasedatele ja imetamisel.
Pakend: Karbis on 40 ühekordselt kasutatavat teepakki  a’ 1,5 g
Valmistamine:
1 liitri keedetud vee kohta 1 pk teed.  Lasta tõmmata 10 min. Juua lonkshaaval ilma suhkru vm lisamiseta.
Juua soovitatavalt hommikul kella 11.00-13.00 ja/või õhtu poole 15.00-19.00 vahel, vähemalt 1 h peale või 1 h enne sööki.
NB! Kasutatud teepaki sisust saab suurepärase nahakoorija!

<>

HITOSAN (Chitosan Capsules)

Bioloogiliselt aktiivne lisand Hitosan on valmistatud hiina traditsioonilise meditsiini teooriate alusel punajalgsete merekrabide kilpidest.
Hitosani saadakse krabide kilpides sisalduva kitiini atsetüleerimisel, s.t atsüüli eraldamisel. Positiivse iooniga Hitosan omab väga suurt võimet atsüülist puhastamiseks – 85%, mis annab korporatsioon TIANSHI Hitosanile kõrge funktsionaalse efekti, kuna just puhastamise aste määrab aine aktiivsuse.
Tänapäeval kasutatakse Hitosani laialdaselt tööstuslikus veepuhastus-süsteemis ja mitmes majandusharus.

Peamised komponendid:
– Hitosan on bioloogiline tselluloos, omadustelt sarnane fibriinile (üks komponente veres). Hitosan ei seedu täielikult, seetõttu on see täiesti sarnane tselluloosile ja taimsetele kiududele.
– Tarvitamisel imendub erinevalt paljudest taimsetest rakukudedest osa Hitosani seedefermentide ja letsitiini mõjul verre. Inimese organismi happelises keskkonnas laguneb Hitosan madalmolekulaarseteks ühenditeks, moodustab grupi positiivseid ioone ja omastatakse organismi poolt kergesti. Peamiseks nendest on hüaluroonhape, mis kuulub rakuvaheainete koostisse (rakumembraan, silmakile jm).
– Teine kitiini osa, mis verre ei imendu, moodustab niiskusega ühinedes geelitaolise massi ja toimib maos ning seedetraktis absorbendina, puhastades soolestikku ja viies välja toksilised ained. Kitiin on naturaalne ühend, ei ole toksiline ja ei oma kõrvalmõjusid. Mõjub mitte üksnes ühele organile, vaid tervele organismile.

Toime:
Aitab taastada organismi bioloogilist tasakaalu
puhastamise,
ainevahetusprotsesside,
organite ja kudede regulatsiooniga.

Toote põhilised iseärasused:
– Blokeerib rasvade imendumist organismis ning aitab dieedi või füüsilise koormuse ajal kaotada liigset kaalu. Hitosan seob rasvamolekulid soolestikus ja hoiab sellega ära nende imendumise (Hitosan on võimeline siduma 6x rohkem rasva kui selle enda kaal). Omastate vähem rasva ja seega saate vähem kaloreid. Molluskite nagu krevetid, vähid ja krabid väliskesta kitiini on teadlased ristinud “rasvapõletajaks”.
– Aitab märgatavalt alandada lipiidide (rasvade), sh kolesterooli taset veres ning arterite seinte haiguste riski, mis omakorda vähendab võimalust haigestuda südame-veresoonkonna haigustesse, sest vähendab rasvade hulka veres.
Vere kolesteroolitaseme reguleerimine põhineb paljudel mehhanismidel:
1) ühineb sapp-happega (mille abil toimub kolesterooli väljaimemine) ja viib selle koos kolesterooliga organismist välja;
2) tarvitamisel viiakse organismist ära vere kolesterool, samuti koos toiduga organismi viidud kolesterool maksas sapphappe sünteesimiseks;
3) on positiivselt laetud – see takistab omastamast igasuguseid rasvu, mis omavad negatiivset laengut: Hitosani ioon kleepub lipiidide (rasvade) ioonide külge, blokeerib nende imendumise ja viib nad muutumatul kujul organismist välja. Nii väldib Hitosan mitte üksnes ateroskleroosi ja selle tagajärgi, vaid on ka veresoonte puhastajaks.
– Mõjutab kasvajarakke mitmes suunas:
1) reguleerib organismi kudede pH-taset (happe-leelise tasakaalu) nõrgalt leeliselise suunas – u 7,35. Just sellel tasemel on lümfotsüüdid (halvaloomuliste rakkude hävitajad) aktiivsemad;
2) verre imendunud Hitosani komponendid mõjutavad vähi toksilisust, taastavad söögiisu ja hoiavad ära järsu kaalulanguse neil, kel on pahaloomulise kasvaja uued moodustised;
3) takistab metastaaside teket: kleepudes tugevasti arterite siseseintele, blokeerib see nn konjugeerunud molekulid, mille abil toimub vähirakkude paigutumine teistesse organitesse.
– Alandab vererõhku – ühelt poolt võideldes ateroskleroosiga, mis on hüpertoonia peamiseks põhjuseks, teiselt poolt vähendades keedusoola (NaCl) mõju hüpertoonia tekkes. Hitosan takistab angiotensiini tekkimist, mis kutsub organismis esile veresoonte järsu kokkutõmbumise (vererõhk arteris tõuseb).
– Alandab ülekaalulistel haigetel suhkrusisaldust uriinis ja toimib kui profülaktiline vahend diabeedi riskiga inimestel.
– Tõstab immuunsust, kuna reguleerib organismi kudede pH-taset ja hoiab selle nõrgalt leeliselisena. Just sellel pH-tasemel aktiveeruvad vere lümfotsüüdid, mis on vastutavad organismi immuunsuse eest.
– Parandab kudede mikrotsirkulatsiooni, esiteks ateroskleroosi ärahoidmisega ja teiseks, hoides ära veresoonte järsud kokkutõmbed, eriti juuspeentes kapillaarides.
– Absorbeerib ja viib organismist välja raskemetallisoolad (tina, elavhõbe, kaadmium jt), mineraalväetised, keemilised värvained, radio-nukleotiidid jne, mis on võimelised kogunema, aastaid organismi mürgitama ja olema paljude haiguste põhjuseks.
– Parandab lümfisüsteemi puhastamisvõimet. Lümfisõlmed on tänapäeva arstide arvates peamised kohad, kuhu kogunevad toksilised ained ja kus nad alluvad halvasti detoksikatsioonile. Lisaks nimetatud mõjudele toimib toode tervendavalt inimese organismile ka muutumatul, lagunemata kujul.
Psoriaasi raviks, nahavähi, põlenud nahapindade taastamiseks, armide jt nahakahjustuste raviks. Tehisnahk (Hitosanist kile) kasvab kehaga hästi kokku ja seda ei ole vaja eemaldada, kuna see on toitepinnaseks oma naharakkude kasvamisel.
– Stimuleerib nahakudede elastsust hoidvate kollageenkudede kasvu, mis aktiveerib haava ja põletuskoha paranemist nii, et ei jää arme.
– Peatab verejooksu, hoiab ära verevalumite tekke ja vähendab valu haavade piirkonnas.
– Mõju mao-seedekulglale on tingitud samasugustest omadustest nagu bioloogilisel tselluloosil. See parandab peristaltikat, suurendab väljaheite hulka, soodustab soolte regulaarset tühjendamist ja hoiab ära meteorismi (soolegaaside) tekke.
– Soodustades toidumassi edasiliikumist, vähendab toksiliste väljaheidete kokkupuuteaega soolte seintega. Nii pidurdub tuntavalt toksiinide imendumine verre; on olulisel kohal jämesoolevähi profülaktikas.
– Paisudes omab mehaaniliselt ülisuurt absorbeerimisvõimet, puhastades peensoolt ja taastades seedimise normaalse protsessi. Jämesoole ja peensoole funktsioonide normaliseerimine on hädavajalik loodusliku mikrofloora taastamiseks ja düsbakterioosi likvideerimiseks.
Selja- ja nimmepiirkonna valude leevendamiseks. Piisab peenimate arterite laiendamisest ja verevoolu mahu suurenemisest ning vaevused kaovad, kuna likvideeritakse “vereseisak” – s.t paraneb perifeerne verevarustus. Samal põhjusel paranevad peavalud.

Vastunäidustused: Täiskasvanutel ei ole täheldatud. Ei soovitata all 12aastastele lastele.
Pakend: Purgis 100 kapslit a’ 0,18 g
Tarvitamisviis:
– Kõhukinnisuse puhul või mao-seedetrakti onkoloogiliste haiguste korral tarvitada ilma želatiiniümbriseta koos vedelikuga.
– Hitosan alandab järsult maomahla happelisust. Kui maohappesus on madal, tuleb tarvitamisel kindlasti teha üht:
1) lisada veele jõhvika- või sidrunimahla;
2) süüa lisaks viil mandariini, apelsini, sidrunit, greipi;
3) 30 min pärast juua klaas mahla või mõnda muud haput jooki.
4) Hitosani ja teiste BAL tarvitamise vahe peab olema vähemalt 4-6 tundi.

Kuur: Alustada kuuri 1 kapslist päevas, järk-järgult kogust suurendades kuni 4 kapslini päevas (vastavalt vajadusele). Võtta enne sööki või söögi vaheaegadel, juua peale mitte vähem kui 1 klaas puhast sooja vett.
Puhastuskuuri tehes võtta 28 päeva jooksul hommikul kella 5.00-7.00 vahel 1 kapsel ja õhtul kella 21.00-23.00 vahel 2 kapslit.