Tajutants

Mis on TAJUTANTS?
Tajutants on KehaMeeleKoolis loodud ülesannetega loovliikumine muusika saatel, mille käigus saab teha nii energiatreeningut kui ka energeetilisi grupiseansse isikliku energia paigaldamiseks. Kehaprotsessid liiguvad tantsides iseenesest tasandile, mis on vajalik energiataseme hoidmiseks või tõstmiseks. Toimub taastumine, noorenemine, vabanemine, ühendumine.

Millal ja kus: tajutantsu üritused toimuvad ebaregulaarselt, aga ennast saab kurssi viia Energiamaratoni FB gruppi ja marielluri Instagrammi jälgides, samuti Vaimustav.ee sotsiaalmeedia kaudu.

Mari: “Tajutantsu luues ei olnud mul plaanis seda mingi ajaloolise, kultuurilise ega konkreetse spirituaalse suundumusega siduda. Soovisin ellu kutsuda lihtsalt ühe enda ja teiste jaoks laheda väljundi rõõmu tekitamiseks ning kehatunnetusliku energiatöö jagamiseks, kuna mulle meeldib just üksinda tantsida.

Eesti keeles tähendab “tajumine” minu jaoks tunnetamist, mis ületab nähtava piirid. Netiavarustes surfates leidsin aga huvitava ühendava fakti, millest ei saa üle ega ümber: tants nimetusega “Taju” oli üks osa budistlikest tantsudest Korea templites alates 16. sajandist. Selle rituaali abil loodeti saavutada/kogeda ja teadvustada “Nectar of Immortality” ehk igavest noorus(likkus)t või elu.”