Tajutants

Mis on TAJUTANTS?
Tajutants on KehaMeeleKoolis loodud energiatants, mille käigus saab teha nii energiatreeningut kui ka energeetilisi grupiseansse isikliku energia paigaldamiseks. Kehaprotsessid liiguvad iseenesest tasandile, mis on vajalik energiataseme hoidmiseks või tõstmiseks. Toimub taastumine, noorenemine, vabanemine, ühendumine. Tajutantsu osa on ka paaristantsu treening, kus õpitakse teineteist tunnetama, muusika taustal improviseerima, tasakaalustatud tervikuna liikuma.

Inglite sõnul on igapäevaselt tarvis järgida kahte asja: oma tuju ja rühti. Tajutants aitab mõlemat printsiipi meeles hoida – tantsimine on nii meeleolule, energiale kui ka kehale väga soodsa mõjuga. Tajutantsu praktiseerimine muudab kogu kehalise liikumise tunnetuslikult tantsulaadseks, ka tavaelu olukorras.

Millal ja kus: tajutantsida saab üksi ja hulgi. Kutsed on avatud!

Mari: “Tajutantsu luues ei olnud mul plaanis seda mingi ajaloolise, kultuurilise ega konkreetse spirituaalse suundumusega siduda. Soovisin ellu kutsuda lihtsalt ühe enda ja teiste jaoks laheda väljundi rõõmu tekitamiseks ning kehatunnetusliku energiatöö jagamiseks, kuna mulle meeldib just üksinda tantsida.
Eesti keeles tähendab “tajumine” minu jaoks tunnetamist, mis ületab nähtava piirid. Netiavarustes surfates leidsin aga huvitava ühendava fakti, millest ei saa üle ega ümber: tants nimetusega “Taju” oli üks osa budistlikest tantsudest Korea templites alates 16. sajandist. Selle rituaali abil loodeti saavutada/kogeda ja teadvustada Nectar Of Immortality ehk igavest noorus(likkus)t või elu.”