Permakultuur

Mis on permakultuuril ja vaimustumisel ühist, võid mõelda?
Kuna meie peame oma eesmärgiks Maa kui planeedi vaimustamist inimeste ja nende tegude kaudu, asetub permakultuur kui loodusest lähtuv disainisüsteem oma õigele kohale. Permakultuuri saab pidada maise elu kujundamise tööriistaks, mis oma baasis tugineb kindlale eetikale:

  • Maa eest hoolitsemine
  • inimeste eest hoolitsemine
  • ülejäägi jagamine

Permakultuur suunab kuulama loodust, märkama planeedil toimivaid jõude ning tegutsema nendega kooskõlas. Sellest punktist lähtudes on võimalik meid ümbritsevas maailmas nii mõndagi ära teha.

Marian: “Olen sertifitseeritud permakultuuri disainer aastast 2013, kellel on kogemusi nii maa- kui linnaaedadega, nii plaanide tegemise kui ka permakultuurist kõnelemise, nõustamise ja koolitamisega. Olen kasvanud põllumehe tütrena, tunnen lähedalt tavapõllumajandust. Samas olen enda mõtet ökoloogiat, okeanograafiat, pedagoogikat ja juurat õppides edasi kasvatanud ning aastaid tegelenud selliste Maaga koostoimetamiste viiside otsimise ja leidmisega, mis võimaldaksid meil planeedil elamist jätkata parimal võimalikul moel, nii inimese kui looduse vaatenurgast.”

Toimuvad sündmused ja jooksvad kajastused leiad Mariani permakultuuri FB lehelt.

Teen individuaalseid konsultatsioone ja koostööd loengute, töötubade ja koolituste osas.

Huvi korral võta ühendust: Marian

Varasemad permakultuuriavastused on kirjas minu Avarmaa Permakultuuri lehel.

Permakultuuriga seotud meediakajastused leiad siit.

Senised koostööpartnerid: Tartu Rahvaülikool, Vana-Võrumaa Vegan, Pernova Loodusmaja, Eesti Roheline Liikumine, Arengukoostöö Ümarlaud, Tartu Loodusmaja jt.

Avarmaa permakultuuritalu. Toidusalu.
Avarmaa toidusalu 2016. Paremal on esimene suurem “peenar”, kus alustaimestikuks on maasikad, põõsarindesse on sirgumas mustsõstrad, punased sõstrad, söödavad kuslapuud ja puurindesse õunapuu. Puhmarindes on erinevaid maitse- ja ravimtaimi ning ka lilli. Peamine töö on mullaviljakuse tõstmine, sest varasemalt asus siin, liivase mulla peal, intensiivtootmise põld ja esimeseks pioneerliigiks pärast põllupidamise lõppu sai orashein. Töö kestab, kuid orashein taandub, valge ristik kolib sisse ning bioloogiline mitmekesisus kasvab!

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave