Vaimustav vertikaalaiandus – säästva eluviisi töötuba Tartu Loodusmajas

Marian Hiire. Vertikaalaed. Permakultuur.

Kuupäev/kellaaeg
Date(s) - 08.03.2018
18:00 - 20:00

Sündmuspaik
Tartu Loodusmaja

Categories


On ju mõnus näpistada värskeid ürte õhtusöögile otse oma aknalaualt! Eriti hea, kui oled ise need kasvatanud – maitseb hoopis paremini! Tegelikult on selline variant parem ka mitmel muul põhjusel lisaks toidu heale maitsele…

Vertikaalaianduse töötoas meisterdame endale koju ühe põneva aialahenduse ning arutleme laiemalt, miks on hea endale ise toitu kasvatada, milline koht on selles süsteemis permakultuuril ja millised on toidutarbimise globaalsed mõjud. Jagame tubastes tingimustes taimede kasvatamise nippe, tutvustame vertikaalaeda sobilikke taimeliike ning anname nõu, kuidas tuleks aeda paigutada, et taimed piisavalt valgust saaksid.

Töötoas osalemise materjalide kulu on 2 eurot, mida palume maksta kohapeal sularahas (täpne summa on teretulnud!). Osalemiseks on vajalik ka EELREGISTREERIMINE siin https://goo.gl/forms/sAZfLDsh34SWEVyh2 kuni 5.03 või vabade kohtade olemasoluni.

Vertikaalaedade maailm on kirju – neid saab ehitada vastavalt tingimustele, vajadustele ning ideeküllusele peaaegu kõikvõimalikel viisidel! Seekordses töötoas võtamegi sihiks kooskõla leidmise praktilisuse, loodushoidlikkuse ja ilu vahel. Vertikaalaedu hakkame seekord looma makramee tehnikat kasutades ehk punume nöörist rippuva potihoidja. Vertikaalaianduse töötoa lõppedes tead olulisi põhimõtteid, kuidas vertikaalaedu valmistada ning oled ka ise juba ühe vahva vertikaalaia omanik. Potihoidjasse sobivad erinevad taimed.

Töötoa viib läbi Marian Hiire, permakultuuri disainer ja koolitaja (vaata täpsemalt: https://www.facebook.com/MarianiPermakultuur/)

Töötuba toimub Tartu Loodusmaja teisel korrusel, köögi kõrval. Palume kaasa võtta paksemad sokid või sussid, kuna välisjalatsid jätame teise korruse ukse taha. Põrandad ei ole otseselt külmad, aga pelgavad kriipivaid saapaid.

Ürituse info FB-s: https://www.facebook.com/events/1801338520159893/

Lisainfo:
Janeli Mänd, janeli@roheline.ee
MTÜ Eesti Roheline liikumine

Üritust korraldab MTÜ Eesti Roheline Liikumine koostöös Tartu Loodusmajaga. Eesti Roheline liikumine tänab Euroopa Liitu rahalise abi eest antud ürituse korraldamisel. Selle ürituse sisu ja materjalid on Eesti Rohelise Liikumise ainuvastutus ja ei peegelda Euroopa Liidu arvamust. Euroopa Liitu ei saa võtta vastutusele antud ürituse sisu ja materjalide kasutamise eest.